Zmieniamy się dla Ciebie!
Teraz 
jeszcze więcej produktów, lepsza funkcjonalność! Łatwiejsze zakupy!

Producenci
Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Porady eksperta

Rodzaje urządzeń do zagęszczania gruntu

0
Rodzaje urządzeń do zagęszczania gruntu

Inwestycje związane z budową dróg, chodników czy placów parkingowych są ściśle związane z odpowiednim przygotowaniem podłoża na danym terenie. Szczególnie istotny jest wybór sprzętu, który usprawni pracę oraz zapewni jej skuteczne wykonanie. Podpowiadamy, jakie rodzaje urządzeń do zagęszczania gruntu spotykamy najczęściej i w jakich warunkach sprawdzą się najlepiej.

Spis treści:

  1. Metody zagęszczania gruntu – podstawowy podział
  2. Rodzaje urządzeń do zagęszczania gruntu
  3. Urządzenia do zagęszczania gruntu – zakup

Metody zagęszczania gruntu podstawowy podział

Zagęszczanie gruntu jest bardzo ważnym elementem w procesie budowy placów, dróg, autostrad i innych szlaków komunikacyjnych, ponieważ dzięki temu pory gruntu ulegają zmniejszeniu, na korzyść zwiększenia odporności podłoża na deformowanie oraz warunki atmosferyczne. Można wyróżnić dwa podstawowe sposoby sztucznego zagęszczenia podłoża: dynamiczne i statyczne. Działanie pierwszej metody opiera się na oddziaływaniu na podłoże siłą dynamicznych uderzeń lub wibracji, druga natomiast skupia się na działaniu samym ciężarem czyli wałowaniu powierzchni.

Rodzaje urządzeń do zagęszczania gruntu

  • Zagęszczarki gruntu – wyróżnić można urządzenia jednokierunkowe, które poruszają się tylko w jedną stronę, bez możliwości cofania. Ważą od 60 kg do 150 kg i najlepiej sprawdzą się do lekkich prac jak zagęszczenie piasku, żwiru czy podsypki cementowej pod kostkę brukową. Drugi rodzaj to zagęszczarki rewersyjne, które poruszają się w przód i tył, mogą ważyć od 120 kg do nawet 600 kg. Wykorzystuje się je do zagęszczania kolejnych warstw pod drogi lub place parkingowe o wymaganej większej nośności niż szlaki piesze.
  • Ubijaki stopowe – zwane również stopami wibracyjnymi lub skoczkami. Ze względu na swoją budowę, czyli małych rozmiarów płytę wibracyjną i stosunkowo niewielką wagę mieszczącą się w granicach od 55 kg do 85 kg, idealnie sprawdzą się do wąskich wykopów i rowów po położeniu kabli czy rur.
  • Walce wibracyjne – oddziałują na podłoże jednocześnie statycznie i dynamicznie. Są to efektywne maszyny wykorzystywane do zagęszczania warstw gruboziarnistych i o dużej średnicy frakcji takich jak gruby żwir, pospółka, rumosz, tłuczeń. Można je spotkać przede wszystkim przy budowie dróg, autostrad, nasypów kolejowych, czy tramwajowych, gdyż tam sprawdzają się najlepiej.

Urządzenia do zagęszczania gruntu – zakup

Odpowiedni dobór sprzętu do gruntu, który wymaga utwardzenia, jest kluczowy. To od niego zależy skuteczność działania i ominięcie ewentualnych kosztów związanych z ponawianiem procesu przygotowania podłoża. Wybierając urządzenie, należy zwrócić uwagę na jego możliwości, sposób działania oraz przeznaczenie. W naszej ofercie znajdziecie najwyższej jakości produkty do zagęszczania gruntu, które zagwarantują sprawną pracę i pożądane efekty.

 

 

Sprawdź nasz asortyment w kategorii zagęszczarki gruntu, znajdziesz tam szeroką gamę omawianych tu produktów.


Jeżeli jednak jest produkt, którego nie mamy w naszej ofercie, a Ty chciałbyś go kupić u nas, złóż zamówienie wykorzystując formularz, lub zadzwoń +48 501 043 014, a chętnie spełnimy Twoje oczekiwania.

Jeśli masz jakieś wskazówki, lub chciałbyś podzielić się swoimi doświadczeniami, zapraszamy do komentowania.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl