Spalinowe urządzenia do czyszczenia wodą pod ciśnieniem.
Myjka ciśnieniowa spalinowa LAVOR THERMIC 2W PRO 13 L
Spalinowa myjka ciśnieniowa marki LAVOR na silniku LONCIN.
- zimnowodna
- silnik benzynowy
- ciśnienie robocze 290 bary
- zestaw wymiennych dysz
- wózek transportowy
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 5 dni
Myjka ciśnieniowa spalinowa PEZAL PMC193C-PG200 193 bar
Spalinowa myjka ciśnieniowa marki PEZAL na silniku PEZAL.
- zimnowodna
- silnik benzynowy
- ciśnienie maksymalne 193 bary
- zestaw wymiennych dysz
- wózek transportowy
Dostępność: brak towaru
3 294,00 zł
Myjka ciśnieniowa spalinowa PEZAL PMC275C-PG420 275 bar
Spalinowa myjka ciśnieniowa marki PEZAL na silniku PEZAL.
- zimnowodna
- silnik benzynowy
- ciśnienie maksymalne 275 bar
- zestaw wymiennych dysz
- wózek transportowy
- wąż ciśnieniowy z szybkozłączami
Dostępność: brak towaru
4 900,00 zł
Spalinowe myjki ciśnieniowe.
W tej kategorii znajdują się spalinowe myjki ciśnieniowe, które nie wymagają dostępu do zasilania elektrycznego oraz wody z sieci wodociągowej. Są one niezależnymi od infrastruktury urządzeniami myjącymi wykorzystującymi do swej pracy paliwo (benzynę PB95) i wodę np. z naturalnych zbiorników wodnych czy mauserów, dzięki czemu można ich używać wszędzie tam, gdzie dostęp do wody wodociągowej jest ograniczony lub niemożliwy.
Jak zbudowana jest spalinowa myjka ciśnieniowa?
Spalinowa myjka ciśnieniowa składa się z dwóch zintegrowanych ze sobą głównych podzespołów – benzynowego silnika spalinowego oraz pompy ciśnieniowej. Sporadycznie pojawiają się w ofertach producentów myjki spalinowe z silnikiem Diesel'a ale zwykle są one dostępne tylko po wcześniejszym zamówieniu. Innymi ważnymi elementami myjki są węże ciśnieniowe z pistoletem i lancą z wymienną dyszą oraz podwozie jezdne.
W jakich branżach pomocne są spalinowe myjki ciśnieniowe?
Zakres branż wykorzystujących mycie ciśnieniowe jest bardzo szeroki - od rolnictwa, poprzez budownictwo drogowe, budownictwo mieszkaniowe, obsługę dróg, firmy porządkowe, zakłady usług komunalnych po przemysł przetwórczo-spożywczy. Myjki spalinowe ciśnieniowe generują zwykle znacznie większe ciśnienie robocze niż myjki elektryczne, dzięki czemu mogą być wykorzystywane do usuwania trudnych do usunięcia zabrudzeń, nagromadzonych osadów czy starych powłok.
Do czego wykorzystuje się mycie pod ciśnieniem?
W rolnictwie uprawnym myjki są potrzebne do usuwania brudu z maszyn rolniczych i ich osprzętu typu pługi czy brony; w rolnictwie hodowlanym mycie ciśnieniowe pomaga w utrzymaniu w czystości i higienie kurników, obór czy chlewni zmywając odchody zwierzęce z posadzek. Mycie pod ciśnieniem jest także wykorzystywane na placach budowy do czyszczenia maszyn budowlanych, koparek, wywrotek i innego sprzęty wyjeżdżającego z budowy na ulicę. W firmach porządkowych i zakładach usług komunalnych myjki ciśnieniowe służą do czyszczenia elewacji budynków (np. ze szpecących „pseudomurali”), znaków drogowych i ekranów akustycznych oraz wiatrołapów, czyszczenia pieszych szlaków komunikacyjnych, basenów i placów zabaw ale także zbiorników na ścieki i kubłów na odpady.
Zalety spalinowych myjek ciśnieniowych.
Dzięki możliwości samozasysania wody spalinowe myjki ciśnieniowe mogą być użytkowane niezależnie od dostępu do wody wodociągowej i zasilania elektrycznego. Generowane wysokie ciśnienie pozwala na szybkie i efektywne usunięcie brudu, co niesie za sobą nie tylko oszczędność czasu ale i zużytej wody oraz detergentów, ponieważ nie ma potrzeby wielokrotnego szorowania i spłukiwania trudnych do usunięcia zbrudzeń, które znikają pod wpływem działania na nie samą wodą pod ciśnieniem.