Zmieniamy się dla Ciebie!
Teraz 
jeszcze więcej produktów, lepsza funkcjonalność! Łatwiejsze zakupy!

11

[01.05]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj.

Dziś już nie wysyłamy. Zamówienia zostaną wysłane w następnym dniu roboczym.

Dzisiejsze zamówienia zostaną wysłane następnym dniu roboczym.

Producenci
Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Porady eksperta

Rodzaje nagrzewnic – co musisz wiedzieć przed wyborem?

0
Rodzaje nagrzewnic – co musisz wiedzieć przed wyborem?

Rodzaje nagrzewnic – co musisz wiedzieć przed wyborem?

Niskie temperatury wymagają zastosowania odpowiednich rozwiązań do ogrzania pomieszczeń. Nagrzewnice to idealne rozwiązanie do tego zadania, można wykorzystać je zarówno w budynkach mieszkalnych, biurowych, jak i w halach oraz magazynach. Zapraszamy do zapoznania się z trzema oferowanymi przez nas rodzajami nagrzewnic, aby wybór optymalnego rozwiązania do zakładanych potrzeb stał się łatwiejszy.

Spis treści:

  1. Nagrzewnica – co to jest?
  2. Nagrzewnica olejowa z otwartą komorą spalania
  3. Nagrzewnica olejowa z odprowadzaniem spalin
  4. Nagrzewnica gazowa

Nagrzewnica – co to jest?

Urządzenie, jakim jest nagrzewnica, charakteryzuje się prostą budową, niewielkimi rozmiarami gwarantującymi mobilność, szybkością działania podczas nagrzewania pomieszczeń oraz wysoką wydajnością, ponieważ całe generowane ciepło dostarczane jest bezpośrednio do przestrzeni, która tego potrzebuje.

Nagrzewnica olejowa z otwartą komorą spalania

Ten rodzaj nagrzewnicy ze względu na swoją budowę, mianowicie otwartą komorę spalania oleju opałowego lub napędowego, zapewnia maksymalną wydajność działania. Tworzące się spaliny wydostają się z komory wraz z ogrzewanym powietrzem, dlatego ważne jest, aby ogrzewane pomieszczenie było wentylowane oraz nie przebywali tam ludzie, zwierzęta, czy artykuły spożywcze. Dzięki łatwej obsłudze i produktywności urządzenia, ten rodzaj sprawdzi się w osuszaniu budynków, ogrzewaniu dobrze wentylowanych pomieszczeń, warsztatów, hal magazynowych oraz upraw roślinnych.

Nagrzewnica olejowa z odprowadzaniem spalin

Ten typ nagrzewnicy charakteryzuje się posiadaniem systemu zapewniającego wyprowadzenie spalin powstałych podczas procesu spalania oleju opałowego lub napędowego. Dym i spaliny zostają odprowadzone przez komin na zewnątrz urządzenia, komora „owiewana” jest powietrzem przez wentylator, dzięki temu ogrzane i czyste powietrze wydostaje się z nagrzewnicy. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie systemu ogrzewania dla ludzi, zwierząt i artykułów spożywczych. Przestrzeń nie musi być wentylowana, ale należy zapewnić dopływ tlenu do komory spalania, ponieważ nagrzewnica wypala go z pomieszczenia podczas procesu spalania oleju

Nagrzewnica gazowa

Nagrzewnica gazowa najlepiej sprawdzi się w przewiewnych i wentylowanych przestrzeniach, ponieważ otwarta komora spalania gazu powoduje wzrost stężenia CO2 w pomieszczeniu. Nie należy pozostawiać urządzenia bez nadzoru, gdyż języki ognia wydostające się z komory spalania sięgają nawet do 30 cm, nie można jej wykorzystywać w pomieszczeniach ze środkami łatwopalnymi, np. farbami, lakierami, rozpuszczalnikami, itp. Fakt, że gaz spala się w komorze w około 95% powoduje, że nagrzewnica gazowa jest nieuciążliwym rozwiązaniem do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, biurowych i produkcyjnych, ponieważ nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu.

 

 

Sprawdź nasz asortyment w kategorii nagrzewnic, znajdziesz tam szeroką gamę omawianych tu produktów.


Jeżeli jednak jest produkt, którego nie mamy w naszej ofercie, a Ty chciałbyś go kupić u nas, złóż zamówienie wykorzystując formularz, lub zadzwoń +48 501 043 014, a chętnie spełnimy Twoje oczekiwania.

Jeśli masz jakieś wskazówki, lub chciałbyś podzielić się swoimi doświadczeniami, zapraszamy do komentowania.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl